Liturgia w ośrodku rekolekcyjno-wczasowym w Dębkach (zmartwychwstańcy) - ul. Zakonna 10

Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii. Zamieszczamy informacje dotyczące tematów cyklu duszpasterskiego i porządku liturgii w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Dębkach oraz porządku Mszy Świętej w Krokowej i w Żarnowcu. Zachęcamy również do pobrania treści modlitw i pieśni oraz lektury informacji zawartych w załącznikach.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

TEMAT CYKLU DUSZPASTERSKIEGO:

 

Eucharystia Darem życia


 

Okres liturgiczny

Temat ROKU 2022: POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA

 


 

PORZĄDEK LITURGII W KOŚCIELE MB CZĘSTOCHOWSKIEJ W DĘBKACH


 

LITURGIA w CZERWCU

 

NIEDZIELE: 8:00, 10:00 (+ nabożeństwo) = MSZA ŚW.

DNI POWSZEDNIE: 18:00 = MSZA ŚW. (+ nabożeństwo)


 

SPOWIEDŹ : przed każdą Mszą św.


 

PORZĄDEK MSZY ŚW. W KROKOWEJ (możliwa zmiana w wakacje)

NIEDZIELA I ŚWIĘTA = 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00;

DNI POWSZEDNIE = 6:30, 18:00.


 

PORZĄDEK MSZY ŚW. W ŻARNOWCU (możliwa zmiana w wakacje)

NIEDZIELA I ŚWIĘTA = 7:30, 9:00, 11:00, 16:00 (19:00);
DNI POWSZEDNIE = 8:00, 18:00 (17:00).


 

Intencje mszalne można zamówić w zakrystii po mszy św., telefonicznie (604 197 203) lub e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

ZAPRASZAMY!!!

Zmartwychwstańcy z Dębek


 

Zamyślona postaćWprowadzenie

Nowenna ta ma podwójny cel: zapoznać z życiem i działalnością, a przede wszystkim duchowością Sługi Bożego Księdza Pawła Smolikowskiego, a następnie zachęcić do gorliwej modlitwy do Boga Wszechmogącego przez jego wstawiennictwo, aby w ten sposób wyprosić ów konieczny znak z nieba, np. cudowne uzdrowienie potwierdzone następnie przez specjalistyczną komisję lekarską, abyśmy mogli wielbić Boga za dar beatyfikacji właśnie tego wyjątkowego Zmartwychwstańca.

Pierwszym takim ważnym momentem, przybliżającym ów akt beatyfikacji, jest podpisanie przez papieża Franciszka w dniu 19.12. 2017 r. dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Księdza Pawła Smolikowskiego CR. Z tej racji sprawowana była w dniu 11.02.2018 r. dziękczynna Liturgia Eucharystyczna w odnowionym kościele przy ul. Łobzowskiej 10, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Liturgii mszalnej przewodniczył ks. bp Jan Szkodoń, homilię wygłosił ks. Kazimierz Wójtowicz CR. W tym wielkim dziękczynieniu brała udział liczna grupa przedstawicieli Polskiej Prowincji z jej Prowincjałem, o. Krzysztofem Swółem CR.

Ojciec Święty Jan Paweł II, nawiedzając w swoim czasie Dom Generalny Zmartwychwstańców w Rzymie, wyraził gorące pragnienie, by doszło jak najrychlej do beatyfikacji Księdza Pawła. Ten Papież-Polak dokonał setki kanonizacji i beatyfikacji, w tym jakże wielu Polek i Polaków. W czasie zaborów, w których żył Sługa Boży Ojciec Paweł, kult polskich świętych był ograniczany czy wręcz likwidowany. Nawet były dyplomatyczne starania Moskwy w Watykanie, aby wykreślić polskich świętych z kalendarza Kościoła. Każdy wróg narodu wie, że święci to kwiat kultury ducha, że to wychowawcy szlachectwa, człowieczeństwa, wiernego małżeństwa, kochającej się rodziny, to oni właśnie prowadzą naród do prawdziwej wolności, opartej na duchowej wolności od zła, grzechu i nienawiści. To oni byli tymi mistrzami, którzy uczyli umiłowania Ojczyzny aż do przelania krwi.

Toteż tak bardzo zależało Ojcu Świętemu, abyśmy patrząc na świętych, uświadamiali sobie to podstawowe powołanie do szlachectwa życia, do świętości. Oto w Starym Sączu w homilii kanonizacyjnej św. Kingi wołał: „Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości! Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie kończący się wiek i nowe tysiąclecie erą ludzi świętych”.

Niech zatem temu zadaniu służy i ta „Nowenna modlitw o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Pawła Smolikowskiego CR”.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY.

 


 


 


 

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP

Pobierz: Nowenna (dla CR)


 

Klimaty ślubne kościoła w Dębkach

Ślub w kościele w Dębkach 52
Ślub w kościele w Dębkach 51
Ślub w kościele w Dębkach 50
Ślub w kościele w Dębkach 49
Ślub w kościele w Dębkach 48
Ślub w kościele w Dębkach 47
Ślub w kościele w Dębkach 46
Ślub w kościele w Dębkach 45
Ślub w kościele w Dębkach 44
Ślub w kościele w Dębkach 43
Ślub w kościele w Dębkach 42
Ślub w kościele w Dębkach 41
Ślub w kościele w Dębkach 40
Ślub w kościele w Dębkach 39
Ślub w kościele w Dębkach 38
Ślub w kościele w Dębkach 37
Ślub w kościele w Dębkach 36
Ślub w kościele w Dębkach 35
Ślub w kościele w Dębkach 34
Ślub w kościele w Dębkach 33
Ślub w kościele w Dębkach 32
Ślub w kościele w Dębkach 31
Ślub w kościele w Dębkach 30
Ślub w kościele w Dębkach 29
Ślub w kościele w Dębkach 28
Ślub w kościele w Dębkach 27
Ślub w kościele w Dębkach 26
Ślub w kościele w Dębkach 25
Ślub w kościele w Dębkach 24
Ślub w kościele w Dębkach 23
Ślub w kościele w Dębkach 22
Ślub w kościele w Dębkach 21
Ślub w kościele w Dębkach 20
Ślub w kościele w Dębkach 19
Ślub w kościele w Dębkach 18
Ślub w kościele w Dębkach 17
Ślub w kościele w Dębkach 16
Ślub w kościele w Dębkach 15
Ślub w kościele w Dębkach 14
Ślub w kościele w Dębkach 13
Ślub w kościele w Dębkach 12
Ślub w kościele w Dębkach 11
Ślub w kościele w Dębkach 10
Ślub w kościele w Dębkach 9
Ślub w kościele w Dębkach 8
Ślub w kościele w Dębkach 7
Ślub w kościele w Dębkach 6
Ślub w kościele w Dębkach 5
Ślub w kościele w Dębkach 4
Ślub w kościele w Dębkach 3
Ślub w kościele w Dębkach 2
Ślub w kościele w Dębkach 1
Ślub w kościele w Dębkach 0
Ślub w kościele w Dębkach 52 Ślub w kościele w Dębkach 51 Ślub w kościele w Dębkach 50 Ślub w kościele w Dębkach 49 Ślub w kościele w Dębkach 48 Ślub w kościele w Dębkach 47 Ślub w kościele w Dębkach 46 Ślub w kościele w Dębkach 45 Ślub w kościele w Dębkach 44 Ślub w kościele w Dębkach 43 Ślub w kościele w Dębkach 42 Ślub w kościele w Dębkach 41 Ślub w kościele w Dębkach 40 Ślub w kościele w Dębkach 39 Ślub w kościele w Dębkach 38 Ślub w kościele w Dębkach 37 Ślub w kościele w Dębkach 36 Ślub w kościele w Dębkach 35 Ślub w kościele w Dębkach 34 Ślub w kościele w Dębkach 33 Ślub w kościele w Dębkach 32 Ślub w kościele w Dębkach 31 Ślub w kościele w Dębkach 30 Ślub w kościele w Dębkach 29 Ślub w kościele w Dębkach 28 Ślub w kościele w Dębkach 27 Ślub w kościele w Dębkach 26 Ślub w kościele w Dębkach 25 Ślub w kościele w Dębkach 24 Ślub w kościele w Dębkach 23 Ślub w kościele w Dębkach 22 Ślub w kościele w Dębkach 21 Ślub w kościele w Dębkach 20 Ślub w kościele w Dębkach 19 Ślub w kościele w Dębkach 18 Ślub w kościele w Dębkach 17 Ślub w kościele w Dębkach 16 Ślub w kościele w Dębkach 15 Ślub w kościele w Dębkach 14 Ślub w kościele w Dębkach 13 Ślub w kościele w Dębkach 12 Ślub w kościele w Dębkach 11 Ślub w kościele w Dębkach 10 Ślub w kościele w Dębkach 9 Ślub w kościele w Dębkach 8 Ślub w kościele w Dębkach 7 Ślub w kościele w Dębkach 6 Ślub w kościele w Dębkach 5 Ślub w kościele w Dębkach 4 Ślub w kościele w Dębkach 3 Ślub w kościele w Dębkach 2 Ślub w kościele w Dębkach 1 Ślub w kościele w Dębkach 0

 


 

Modlitwy: w intencji rodziny i o opiekę św. Michała Archanioła

POBIERZ


 

Propozycje nabożeństw powołanych - na pierwsze czwartki miesiąca (do pobrania)

POBIERZ


 

Peregrynacja obrazu matki bożej nieustającej pomocy - liturgia domowa

POBIERZ LITURGIĘ DOMOWĄ

POBIERZ ŚPIEWNIK


 

Modlitewne czuwanie na adwent

POBIERZ